Domů » 5 nejčastějších mýtů o hypotečních úvěrech

5 nejčastějších mýtů o hypotečních úvěrech

by ona
0 comment

První hypoteční úvěr byl na Slovensku schválen v roce 1998. Krátce na to se kolotoč poskytování těchto úvěrů rozjel naplno. I po více než 20 letech však o nich stále koluje několik mýtů, kvůli kterým se ne všem žadatelům podaří získat hypotéku s dobrými podmínkami.

  1. Dluh na celý život

Čím vyšší hypotéka, tím delší doba splácení. To ale neznamená, že u šesticiferného úvěru budete mít dluh na krku celý život. Splátky si můžete nastavit na kratší období, ale v takovém případě počítejte s vyššími měsíčními náklady. Druhou možností, jak se zbavit hypotéky dříve, je předčasné splacení.

  1. Předčasné splacení je drahé

Finanční (ne)výhodnost předčasného splacení závisí na několika faktorech. Banky sice tento krok nepreferují, ale při současné metodice vám jej umožní a často, aniž byste na to finančně dopláceli. Jinak by refinanční hypotéky nedosahovaly výrazného dvouciferného podílu ze všech poskytnutých hypoték.

  1. Nejnižší úroky jsou nejlevnější

Reklamy přímo chrlí nabídky se stále klesajícími úroky, které jsou prý zárukou výhodnější hypotéky. Realita je ovšem trochu jiná. Nejnižší dostupné sazby nejsou pro každého. Většinou je získávají pouze žadatelé s perfektní bonitou. Kromě toho jsou často doprovázeny vyššími poplatky nebo jinými „minusy“, které úvěr prodraží.

  1. Nemožnost vyjednat lepší podmínky

Mnozí klienti při žádání o hypotéku akceptují podmínky, které jim poskytovatel nabídne navzdory tomu, že se jim nezdají zcela optimálně. Důvodem je přesvědčení, že s bankou se nedá jednat. Jedná se o další zažitý mýtus, který vám brání vyjednat lepší podmínky. Banky totiž posuzují žádosti individuálně, což vytváří prostor pro dohodu.

  1. Nesplácení končí ztrátou nemovitosti

Ke ztrátě nemovitosti, kterou byla hypotéka zajištěna, dochází až po dlouhodobějším nesplácení úvěru. Banka bude ochotna vyřešit nedostatek peněz na splácení možností odkladu splátek nebo průběžnou úpravou jejich výše. Tím vám poskytne čas na vyřešení finanční situace a na opětovné najetí na řádné splácení.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign