Domů » Dnešní oblečení je mnohem větší než v minulosti. Velikosti však zůstávají

Dnešní oblečení je mnohem větší než v minulosti. Velikosti však zůstávají

by ona
0 comment

V číslování oblečení je často zmatek.

„Jsem velmi hrdá na své tělo. Trvalo to dlouho, ale jsem velmi spokojená s mými velkými boky, skvělými stehny a bříškem. Vždy jsem měla velikost 12/14 a jsem s ní spokojená.

Ale když jsem si zkoušela vaše džíny, byl jsem naštvaná, rozrušená a frustrovaná. Tyto džíny rozhodně nebyly vyrobeny pro ženu, která má velikost 14. Proč je tomu tak?“ napsala v březnu letošního roku Rebecca Parkerová otevřený dopis společnosti H&M.

Pětadvacetiletou Britku pobouřilo, že jejich oblečení nezohledňuje reálné velikosti žen a dívek.

Přestože značka prodává trička s nápisy oslavujícími ženskou a dívčí sílu, svými velikostmi ženy spíše zjišťuje a frustruje.

I na základě rozhořčení mladé ženy švédská společnost zvětšila číslování v britských provozech tak, aby k většímu oblečení příslušela menší čísla.

Není to ovšem poprvé. Módní průmysl zvětšuje konfekční velikosti neustále. Pokud tedy nosíte velikost 38, jedná se o mnohem větší oblečení, jaké bylo před pár desítkami let.

I celebrity jsou stále větší
V roce 2015 publikoval expert na grafy Max Galka blog o nárůstu obezity v Americe podložený nelichotivými a znepokojujícími tabulkami. Krátce poté se začala média a veřejnost o téma číslování oblečení zajímat mnohem více.

Základní otázka zněla, jak je možné, že s masivním přírůstkem hmotnosti zůstává stejné číslování.

Podle logiky by se stále obéznější lidé neměli vůbec vejít do standardního oblečení. Odpověď pochopitelně spočívá v posouvání číslování oblečení směrem dolů.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign