Domů » Konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé, jak jim neškodit?

Konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé, jak jim neškodit?

by ona
0 comment

Roztřepené konce kazí vzhled vlasů.

Štěpení konečků vlasů je stejná životní jistota jako vrásky na tváři. Určitě se s nimi setkáváte i vy. Roztřepené konce a polámané vlasy způsobují horší, nezdravý vzhled vlasů, které i proto ztrácejí lesk.

Lámání vlasů je ovšem přirozené a nevyhne se mu nikdo. Z jedné části je způsobeno věkem vlasu, ten se po čase přirozeně láme a štěpí.

Jeho zničený stav si však způsobujeme také mechanickým, teplotním a chemickým poškozováním a zanedbáváním péče. Smůla je, že konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé. A nezáleží přitom na délce vlasů.

Štěpení urychlujeme například nezdravým životním stylem nebo častým podstupováním redukčních diet, používáním nekvalitních a agresivních šamponů, častým barvením, nedostatečnou a špatnou péčí o vlasy, častým používáním fénů, žehliček a kulem či používáním nesprávného hřebene nebo kartáče.

Návštěva kadeřnice
Pokud své roztřepené vlasy ignorujete, začnou se lámat, jejich délka tak bude různorodá a vytvoří dojem rozcuchanosti a „metly“. Budou působit suše a neupraveně.

Štěpení „nakazí“ téměř celou korunu krásy a tento titul jí rychle odebere.

Než je čas a třepení zatím opravdu postihlo jen konce vlasů, navštivte kadeřníka, který se o jejich ošetření postará a odstraní je.

Upraví vám vlasy podstřihnutím nebo jinými moderními metodami, například speciálními zastřihovači, které zachytí jen trčící zničené konce vlasů a zanechají za sebou hladký účes.

Pokud se však této radikální, i když rutinní záležitosti chcete vyhnout, můžete štěpení zmírnit jednoduchými metodami i doma.

Zaváží hřeben
To, jak vlasy češeme, ovlivňuje jejich fyzický stav. Měli bychom to dělat jemně a pomalu. Zvuk odhalí, jak se k vlasům chováme.

Čím je česání tišší, tím je šetrnější. Příliš drsné tahání způsobuje zaplétání a lámání konců, ale zároveň napíná vlas a namáhá i jeho kořínek. Takovým chováním se můžeme dopracovat až k jejich vypadávání.

Češeme vlasy od konečků a postupujeme po etapách směrem nahoru až ke kořínkům. Nikdy ne naopak.

Měli bychom si dát především pozor, abychom si vlasy nekartáčovali příliš intenzivně, jinak si můžeme vydělat na jejich zvýšenou lámavost a roztřepené konečky.

A v neposlední řadě si dopřejte investici v podobě kvalitního hřebene. Nepoužívejte levné a ostré hřebeny nebo kartáče s kovovými štětinami. Místo toho si vyberte kartáče s přírodními štětinami a hřebeny vyrobené ze skutečného přírodního rohu nebo dřeva.

Nízké teploty
Úprava vlasů teplým vzduchem je jedním z důvodů, proč se vlasy rychle ničí. Žehličky, fény či kulmy dokážou nadělat pořádnou šarapatu. Pokud je musíte používat, zapínejte je na co nejnižší teplotu.

Pokud je fénování vlažným vzduchem příliš pomalé, teplotu zvyšujte jen postupně, nezačínejte hned tou nejvyšší.

Teplo se při úpravě vlasů zároveň nesnáší s jinými přípravky, které v tom momentě na hlavě nemají co hledat, například s kondicionérem. Ten si často nevymýváme dostatečně pečlivě a při fénování vlasy spíše „uvaříme“, než vysušíme.

Pod náporem a vrstvou přípravku se vlas spíše mastí, je zatížen a oslabuje se. Máte-li možnost a čas, vlasy nechte vyschnout samovolně.

Správná regenerace
Na roztřepené konečky pomohou regenerační séra, hydratační přípravky a vhodně zvolené masky. Pokud patříte k fanynkám přírodních řešení, můžete si připravit doma různé masky na roztřepené konečky.

Skvělými ingrediencemi jsou med a různé oleje, například mandlový, olivový, arganový, makadamový nebo kokosový.

Maska z poloviny avokáda a dvou lžíc olivového oleje vás zbaví roztřepených konečků a zanechá vlasy hebké a lesklé. Stejný účinek má také nanesení pár kapek kokosového nebo jiného oleje na konečky vlasů.

Med je skvělý pomocník jak zregenerovat vlasy. Můžete jej aplikovat na zničené konečky a nechat působit několik minut. Potom ho smyjte šamponem.

U masek na konečky platí, že je třeba je aplikovat jen na konečky nebo maximálně po střed délky vlasů. Kořínky maskami zatěžovat nemusíte.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign