Domů » Máte mastné vlasy? Možná je nesprávně ošetřujete

Máte mastné vlasy? Možná je nesprávně ošetřujete

by ona
0 comment

I vám se někdy zdá, že boj s mastnými vlasy nemá konce?

Někdo má pleť či vlasy, které jsou náchylnější k mazání, jiní šťastlivci s pojmem mastnota ve vlasech nemají problém.

V zimě pod náporem počasí a v úkrytu pod čepicí se často mastí ještě více. Možná samy znáte i podobné situace v koupelně.

Po každém umytí vlasů a vysušení svou korunu krásy hypnotizujete, aby zůstala hezká a nadýchaná co nejdéle, ale už druhý den se tomuto přání vzpírá. Při použití nesprávných produktů dokonce někdy už i ve stejný den.

I když to, že naše pokožka vylučuje určitý objem olejů, je naprosto běžné až zdravé, existuje určitá míra, dokdy je to v pořádku.

A existují i pravidla, která je dobré si opakovat, abychom nadměrnému mazání vlasů zamezili. Takže kde je chyba? Co děláme špatně?

Mnozí z nás mají jeden zlozvyk. Neustálé chytání vlasů, jejich pročesávání prsty. Nečistoty a mastnotu z prstů těmito činnostmi přenášíme na vlasy.

Pokud máte ofinu, možná se vlasů dotýkáte ještě častěji a mastná ofina vám pak leze na nervy ještě víc.

Při práci, pokud to vaše okolí povoluje nebo i doma, si ofinu sepněte tak, aby vám nepadala do očí. Nebo si ji nechte podstřihnout, aby vám nezavazovala a nemuseli jste si ji neustále odhrnovat.

Medvědí službu si děláte také neustálým mytím. Víme. Na internetu kolují různé rady o tom, jak je třeba vydržet a vlasy si nemývat vůbec a po čase budou zdravější a lesklejší, obnoví se přirozená tvorba mazu.

Nechceme vás však tlačit do těchto extrémů. Podobný návyk zvládne jen málo lidí, i když v tom je jistá logika. Ale každodenní mytí vlasů je stejně silný extrém.

Časté mytí zbavuje pokožku přirozené vrstvy mazu, která ji chrání. V sebeobraně tak začne kůže produkovat ještě větší množství mazu a svěží, čerstvě umyté vlasy jsou za chvíli minulostí. Frekvenci mytí proto snižte na maximálně dvakrát až třikrát týdně.

Možná jste si všimli, že vlasy se vám mastí ještě více po použití kondicionéru. Může to být jeho hydratačními vlastnostmi.

Zkuste proto vyměnit pořadí a při mytí nejprve na vlasy naneste kondicionér a po opláchnutí použijte šampon na vlasy. Využijete tak maximum dobrých a užitečných vlastností těchto přípravků.

Příliš mnoho
Kromě mytí to nepřehánějte se spoustou kondicionéru. Může vaše vlasy zatížit a tím způsobit, že budou zplihlé, nebo jej nedokážete z vlasů úplně vymýt.

Nanášejte jej také jen na spodní polovinu vlasů, ne na pokožku hlavy a na kořínky. Pravděpodobnost výsledných mastných vlasů se tak sníží.

Po vzoru některých princezen to občas možná přeháníte is česáním. Česání, kterým zároveň masírujete pokožku hlavy, stimuluje tvorbu mazu ai když to může vypadat, že takto vlasům dodáváte lesk, ve skutečnosti se jen více mastí.

Pročesávejte hřebenem v první řadě konce a střed vlasů, tyto části jsou nejzamotanější. Záleží však také na stavu hřebene. Pravidelně jej čistěte, během své praxe totiž mezi zoubky a štětinky nasbírá spoustu vlasů a nečistot, které česáním znovu vracíte do své hřívy.

Kromě toho uděláte svým vlasům dobře, pokud jednou za týden vyměníte povlečení na polštáři v ložnici a odměníte své lokny speciální péčí v podobě masky.

Suchý šampon jako záchrana
Jedná se o jeden z produktů v oblasti krásy, který uvítala nejedna žena nebo muž. Tento praktický pomocník však neplní účel vždy. Člověku chvíli potrvá, než najde správný druh a značku. Ale když suchý šampon nefunguje, jak slíbil, háček může být i jinde.

Toto je princip, na kterém suchý šampon pracuje: nastříkáte ho ke kořínkům, prsty ho trochu vmasírujete do vlasů, obsah lahvičky připomínající pudr obalí vlasy a vsaje do sebe oleje. Tak odstraní z vlasů mastnotu. O několik minut později vlasy pročešete a ty vypadají jako „nové“.

Chyba je ovšem v tom, že tomuto zázraku většinou nikdo nedá čas zaúčinkovat. Šampon ráno v rychlosti vstříkneme do vlasů, za tři vteřiny je pročešeme, čímž vyčešeme všechny účinné látky z vlasů ven a běžíme do práce.

První řada zní: dejte tomuto produktu čas pracovat.

Vlasoví stylisté doporučují také trik, podle kterého byste suchý šampon měli nanést na vlasy večer před spaním, díky čemuž získá obrovský náskok, aby mohl mastnotu ve vlasech účinně porazit.

Máte-li večer mastné vlasy, nastříkejte suchý šampon ke kořínkům, sepněte je do drdolu a nechte ho dělat zázraky.

Ráno si vlasy rozpusťte, prsty jemně promasírujte, aby po šamponu nezůstaly stopy, a pročešte. Vlasy tak získají objem, lesk a vzhled, jako kdyby byly právě čerstvě umyty.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign