Domů » Osm tipů, jak si můžete zlepšit ráno, když se budete věnovat jen sobě

Osm tipů, jak si můžete zlepšit ráno, když se budete věnovat jen sobě

by ona
0 comment

Péče o sebe by se měla stát ranní rutinou.

Co uděláte ráno po probuzení jako první? Sáhnete po mobilním telefonu a díváte se, co je nového ve světě? Letíte do sprchy a následně se bezhlavě oblékáte, v jedné ruce zubní kartáček, ve druhé ruce nedopitá káva?

Pokud se ráno začnete primárně soustřeďovat na to, jakým způsobem začínáte svůj den a některé aktivity zkusíte změnit, můžete najít potřebnou vodítko k úspěšnému a naplněnému dni. Stačí, že do ranní rutiny zahrnete opravdu plnohodnotnou péči o sebe.

Nejde přitom pouze o relaxaci ve vaně, čas na úpravu manikúry nebo zkrášlování před zrcadlem. Péče o sebe je individuální záležitost, existuje však několik tipů, kterými se můžete inspirovat.

Osm ranních rituálů

Dejte si včas. Se vším. Nastavte si budík o hodinu dříve a dělejte věci v klidu. Dopřejte si luxus připravit se na celý den v pohodové, pomalé atmosféře, ve které máte například čas vychutnat si snídani, zacvičit si, pustit si hudbu. Začněte tempem, které vám nenavodí stres.

Nesahejte po telefonu a elektronickým zařízením i včetně tabletu či notebooku se zkuste těsně po probuzení vyhnout. Může být obtížné odolat, ale pokud nebudete bez rozmyslu scrollovat Facebookem nebo Instagramem, zůstane vám čas na to nejpodstatnější – na sebe, své myšlenky a nitro.

Meditujte. Ideální je věnovat se této činnosti právě ráno, kdy ještě není vaše mysl natolik zahlcena různými informacemi. Stačí pár minut, soustředěné dýchání, pozornost zaměřená na své tělo a nitro, síla přítomnosti. Pokud nevíte, jak na to, použijte například aplikaci, která vás párminutovou meditací provede. Účinky na vaši psychiku zajisté oceníte.

Rozhýbejte se. Pokud nemáte chuť na ranní běh nebo je pro vás nemyslitelné namířit si to brzy ráno rovnou do posilovny, dělejte to jednoduše. Stačí několik minut na zaktivizování těla například pomocí strečinku, jednoduchých cviků na podložce nebo jógových pozic.

Udělejte si rituál s šálkem čaje nebo kávy. Rozhodnete-li se přivstat, budete mít čas právě na vychutnání lahodného nápoje. Nemusí jít přitom jen o čaj nebo kávu, udělejte si třeba snídaňové smoothie nebo vypijte horkou vodu s citronem, podstatou je, že budete centrem pozornosti právě vy a přítomný okamžik.

Zahrňte do svých ranních chvil i přírodu. Samozřejmě, ne každý má hned za domem les, ale vyjít ven ze dveří v jakémkoli počasí, nadechnout se čerstvého vzduchu a ještě v pantoflích na chvíli postát venku může téměř každý. Navíc to můžete udělat i při pití kávy. Pomůže vám to úplně se vzbudit.

Věnujte chvíli i svým myšlenkám. Nechte je volně běžet, zamyslete se nad tím, co se vám zdálo, s jakými myšlenkami či pocity jste se vzbudili. Nastavte si v hlavě denní cíle a nemusí jít jen o ty pracovní.

Použijte například pozitivní mantru a afirmaci ve stylu – „Dnes se mi bude dařit a nebudu se zatěžovat problémy, nad kterými nemám kontrolu“. Nastavte si úspěšný a optimisticky naladěný kurz dne.

Pište. V dnešní době stále méně píšeme rukou, nejčastěji ťukáme do klávesnice počítače nebo mobilu. Vytvořte si ranní psací rituál, jakousi deníkovou techniku, ve které však nebudete zaznamenávat dění předchozího dne, ale necháte volně plynout myšlenky a cokoli vás napadne.

Zaznamenejte své pocity, naděje, nápady, náladu. Napište jednu, dvě nebo tři stránky něčeho, co nemusí mít ani hlavu, ani patu, ale zpětně možná objevíte významnou myšlenku. Je to efektivní způsob, jak zkrotit duševní chaos a uvolnit svoji kreativitu.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign