Domů » Péče o pokožku u dětí: Jak je to naučit správně?

Péče o pokožku u dětí: Jak je to naučit správně?

by ona
0 comment

Pečovat o pokožku se děti učí od rodičů.

Děti se nejrychleji učí od svých rodičů. Vidí je každý den, napodobují je. Mohou si přivlastnit jejich zlozvyky, ale také správné způsoby.

Týká se to také péče o tělo a pleť. Té bychom se měli učit odmalička, ale samozřejmě v jiné intenzitě než v dospělosti.

Kosmetika je však součástí života a denní rutiny i nejmenších miminek, dětí ve školce a později ve škole. Co děti v různém věku potřebují a co bychom je měli naučit?

Do dvou let
Pokožka malého miminka je jen ve vývoji a proto k ní je třeba přistupovat velmi citlivě.

Kosmetická rutina v tomto případě nepodléhá experimentům. Základem jsou produkty určené výhradně pro miminka, která jsou k pokožce šetrná, hydratují ji a chrání.

Mnohé děti jsou citlivé, dokonce i alergické na některé vůně, silice, oleje a syntetické látky, což způsobuje výskyt vyrážek.

Speciální péči potřebuje dětská pokožka trpící ekzémem. Chránit pleť malého dítěte dokážete bavlněným oblečením, jemným šamponem a hydratačním krémem.

Ani lázně nemusí být každodenní záležitostí. Pokožka si potřebuje vybudovat imunitu. Pokud dítě vykoupete maximálně 4 nebo 5krát týdně, je to naprosto v pořádku.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign