Domů » Pravidla nošení šperků jsou neúprosná. Odbornice radí, na co myslet

Pravidla nošení šperků jsou neúprosná. Odbornice radí, na co myslet

by ona
0 comment

Šperky by měly vyzvednout individualitu.

V současnosti se nacházíme ve významném roce, v roce historických osmiček, kdy si připomínáme 100 let od ukončení první světové války. Ta mimo jiné přinesla i průlomové změny, které ovlivnily postavení žen ve společnosti.

Krásná secesní panenka, která byla ozdobou muže v Belle Epoque ve veselém a enormně šťastném období před první světovou válkou, už neměla své opodstatnění. Nastoupila realita, kdy ženy musely nahradit muže ve výrobě v zemědělství i ve zdravotnictví, neboť šlo o existenci a záchranu života. Bohužel právě válka přinesla první výdobytky emancipace.

Symbolicky zmizely z dámského oblečení korzety, přezdobené dlouhé šaty a ženy si osvobodily nejen tělo, ale také duši. Začali si stříhat vlasy, které někdy opravdu sahaly až k patě a z jejich hlav zmizely klobouky, na kterých bývaly květinové záhony.

V moderním volném oblečení si začali užívat svobody pohybu, která jim umožnila rychlou chůzi a jízdu na autě.

Za projev rovnoprávnosti a změny svého postavení považovaly i demonstrativní kouření na veřejnosti, ale přece si do nové epochy přenesli i věčnou touhu být krásné a žádoucí.

Noblesse Obligé – vznešenost zavazuje
Šperky byly, jsou a budou součástí žen, ale jejich nošení vyžaduje noblesu, aby v nich působily elegantně a zvýšily si výpovědní hodnotu. Jsou to doplňky, které dodávají vzhledu žen výjimečnost a originalitu. Nejdůležitějším ozdobným prvkem jsou náušnice, které tvoří ekvivalent kravaty v pánském oblečení.

Mohou je nosit denně, neboť tvoří jejich součást v práci ve společnosti, ale i při volnočasových aktivitách. Pokud žena nevlastní pravé šperky a neumí používat k oblečení vhodnou bižuterii, musí se umět bez těchto doplňků obejít. Jaký je rozdíl mezi šperkem a bižuterií?

Podstata významu francouzského slova bijou je šperk, který je zhotoven z drahého kovu: platiny, zlata, stříbra, doplněného o drahé kameny jako diamanty, brilianty, safíry, smaragdy, rubíny a perly.

Jediná žena, která takovými šperky disponuje v nejvyšším možném počtu a může být ověšená jako vánoční stromek, je anglická královna Alžběta II.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign