Domů » Šest způsobů, jak udělat ze sportovního oblečení všestranné kousky

Šest způsobů, jak udělat ze sportovního oblečení všestranné kousky

by ona
0 comment

Využijte pohodlí během běžného dne.

Uplynulo jen pár dní od svátečních dnů, během kterých jste si možná i vy dopřáli pohodu na gauči v tom nejlepším slova smyslu.

K takové pohodě v mnoha domácnostech patří také komfortní šatník, tedy tepláky, mikiny, měkké svetříky a tlusté ponožky.

Aktuální počasí nás zahání k volbě komfortu namísto vyšperkované elegance. Ale i sportovní móda poslední dva roky nabírá na popularitě a sebevědomě vyráží do ulic.

Jak nosit sportovní oblečení během běžného dne? (23 fotografií)
Mezi fitness oblečením a módou jako takovou se stírají hranice. Sportovní móda neboli „athleisure“ jak ji označují světové značky, je oblíbená i mezi designéry v nejnovějších kolekcích.

Povyšují ji na trend v rámci „street fashion“. O její popularitu se podle magazínu Forbes postarala zejména generace mileniálů.

Ta má na svědomí nárůst popularity zdravého životního stylu a kulturní proměnu, svobodu i větší uvolněnost na pracovišti. Sportovní móda je na obrovském vzestupu, který by měl pokračovat podle průzkumů společnosti Morgan Stanley až do roku 2020.

Naposledy nastal podobný boom na módním trhu v období, kdy se začaly prodávat džíny.

Sportovní styl v praxi zjednodušeně znamená, že můžete do práce nosit legíny, tenisky nebo mikiny a spokojeně v nich absolvovat pracovní oběd či utkání. No všechno ve správné míře. Ale jak ji najít?

Důležité jsou proporce
Chcete-li vytvořit sportovní outfit, který zároveň vypadá dostatečně šik na to, abyste si jej mohli obléct do práce, myslete na proporce.

Úspěch zde má kompromis. Nenoste vše široké – mikinu, tepláky, triko, riskujete, že budete vypadat jako postava ze seriálu Fresh Prince. Totéž platí pro úzké upnuté oblečení.

Do práce či na kávu můžete jít přímo z fitness centra, ale ne v těsných legínách a úzkém topu zároveň.

Pod proporcemi máme na mysli střídání střihů. Obtažený kousek kombinujte se širokým.

Úzké sportovní kalhoty například vyžadují širší svetr. Tak bude váš outfit vypadat ležérně, slušně a pohodlně zároveň.

V případě legín se některé ženy dopouštějí závažného a nevkusného prohřešku – průsvitnosti. Na to si dejte pozor. Přes legíny by nemělo být nic vidět.

Ne od hlavy k patě
I zde platí podobný princip, jak jsme zmínili. Klíčem k úspěchu je kompromis. Sportovní legíny, top, mikina, kabát i boty s velkými nápisy sportovních značek budou paradoxně vypadat spíše levně.

Pokud už chcete předvést svůj značkový sportovní kousek, dělejte to s mírou. Kombinujte základní kousky ze šatníku se značkovými.

Zajímavá může být například také kombinace širokých elegantních kalhot s volnou mikinou a teniskami.

Správný poměr barvy
Sportovní věci jsou často význačné také výraznou barevností. Například, v případě tenisek. Chcete-li je provětrat, kombinujte je s oblečením v neutrálních barvách. Barevnost vneste například do doplňků.

Kromě bot je vhodnou volbou baseballová čepice nebo barevné ponožky. V případě zbytku outfitu je nejlepší pohybovat se v neutrální paletě barev.

Přílišná barevnost může působit agresivně a v práci nevhodně. Neutrální barvy jsou sofistikované a působí zrale.

Hra s materiálem
Běžný, ale zároveň originální vzhled dodáte outfitu, když smícháte sportovní elastické materiály s něčím nečekaným, například s umělou kožešinou nebo síťovinou.

V dobré kondici
Co jiného by mělo být v perfektním fyzickém stavu jako sportovní oblečení? Zejména pokud jej budete nosit i během jiných příležitostí než jen v průběhu cvičení.

Dejte si záležet, aby tenisky nebyly dotrhané, sportovní kalhoty nebyly roztrhané a topy ve světlých barvách nezdobily v oblasti paží staré fleky od potu a deodorantu.

Základem dobrého vkusu je vyhnout se špinavému a zničenému oblečení.

Vrstvení
Kombinace úzkých sportovních kalhot s oversize topem, cardigan, péřový kabát a šála jsou skvělým způsobem, jak zvládnout sportovní a přitom ležérní outfit.

Když k tomu přidáte cross body kabelku a velké náušnice, budete vypadat jako vystřižené z časopisu.

Sportovnímu kousku pomůže právě elegantní detail v podobě šperku. Každý si však musí najít správnou míru, aby ze záměru nevznikl neurčitý a nevkusný chaos.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign