Domů » Vypadávání vlasů: Devět možných důvodů, proč máte tento problém

Vypadávání vlasů: Devět možných důvodů, proč máte tento problém

by ona
0 comment

Kdy by vás ztráta vlasů měla začít trápit.

Silné a husté vlasy jsou vysněným symbolem krásy a vitality. Nerady proto vidíme, když nám vypadávají.

Už jsme několikrát slyšeli o tom, že vlas má určité fáze růstu a vlasy se pravidelně obměňují. Proč však padají ve zvýšené míře právě na podzim?

Teorii, že mezi ročním obdobím a mírou vypadávání vlasů může existovat souvislost, potvrzuje i vědecká studie z minulého roku.

Studie s názvem Sezónnost ztráty vlasů: časová analýza dat z Google Trends 2004 – 2017, kterou publikoval British Journal of Dermatology v říjnu 2017 prokázala, že podobná vyhledávání se nejintenzivněji objevovala v období léta a podzimu, a to na obou polokoulích po celém světě.

Míra vyhledávání byla nejnižší během jarních měsíců.
„Přestože s vypadáváním vlasů je spojována teplota ovzduší, je pravděpodobné, že existují jiné faktory, jako například UV index, které mohou pomoci vysvětlit vztah mezi ročním obdobím a vypadáváním vlasů,“ uvádí hlavní autor studie Dr. Shawn Kwatra, dermatolog z Univerzity Johna Hopkinse v Marylandu. UV index se vztahuje k intenzitě ultrafialového záření.

Je tedy možné, že UV záření může ovlivnit vypadávání vlasů.

Genetika
Na zmenšování objemu vlasů a jejich ztrátu mohou působit stejně jako na všechno geny. Po letech proto mohou muži i ženy pozorovat postupné řídnutí vlasů.

Některé vlasové folikuly jsou například citlivé na přítomnost mužských hormonů, zvláště pokud je jejich nadbytek.

Jejich reakcí je proto jejich postupné smršťování a produkování jemnějších a kratších vlasů z jednoho růstového cyklu na druhý.

Když je nešetříme
Mechanické poškozování vlasů teplem, životním stylem a chemickými látkami je přirozenou příčinou vypadávání.

Vlasy se poškozují i vnějšími vlivy. Příliš časté fénování nebo sušení či upravování při vysokých teplotách vlasy zatěžuje.

Vlivuje na ně však i strava, nemoc a používání agresivních kosmetických vlasových přípravků.

You may also like

Leave a Comment

About Us

Soledadu00a0is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign